הודעה לעתונות

6 במאי 2004

 

 

 

מציאות מדומה – אמיתית בשנקר

מציעה התמחות יחודית לסטודנטים הלומדים הנדסת תוכנה* * בקרוב תוצג בעמוד זה תוכנית הלימודים המפורטת

 

 

לראשונה בישראל, ילמדו סטודנטים למחשבים תחום עכשווי ויחודי - מציאות מדומה (VR). זאת, במסגרת לימודים לתואר ראשון בחוג להנדסת תוכנה  בשנקר בי"ס הגבוה להנדסה ולעיצוב בראשותו של פרופ' עמנואל גרינגרד.

 

 סטודנטים הנרשמים למסלול זה, ילמדו בנוסף למדעי המחשב גם תכנות זמן אמת, רובוטיקה, סימולציות, עולמות ודמויות מסונתזים ברשת, גרפיקה ותלת-ממד אינטראקטיבי ויסיימו עם תואר בוגר בהנדסת תוכנה ובהתמחות VR אשר תאפשר להם בעתיד השתלבות בתחומים של מציאות מדומה ברפואה, חינוך, בידור ואמנות.

 

נשיא שנקר, פרופ' אמוץ וינברג, אשר יזם את כיוון ההתפתחות הזה כמגמה עתידית של שנקר אומר כי  ההתמחות המסויימת הזו מנצלת את רב-תחומיותו של שנקר כמוסד אקדמי המאגד תחת קורת גג אחת לימודי עיצוב והנדסה.

 

בימים אלה מוקמת מעבדת ה-VR בשנקר, עם מיחשוב מתקדם וציוד מקרנים, קסדות, סנסורים, סקנר ומדפסות תלת-ממד, ועוד. מי שמובילה את הקמת המעבדה ואת הפרויקטים הבינתחומיים שיתבצעו בה, היא נאורה

 (neora.com), אשר עוסקת שנים רבות בתחום זה כמרצה וככותבת. היא הפיקה פרויקטים עם טכנולוגיות דומות בעבר (תיאטרון אינטראקטיבי MEDEAEX, טלה-פרזנס AYUNI ועוד).

 

ב-24 במאי יתקיים יום פתוח לסטודנטים המתעניינים בהרשמה למסלול התמחות VR בחוג להנדסת תוכנה בשנקר, בו ניתן יהיה לבקר במעבדה ולהתנסות באפליקציות הראשונות המותקנות בה – מערכת לעיבוד תנועה/תמונה ודמות וירטואלית אינטראקטיבית, בגודל טבעי, אשר תוכל למסור לכם מידע נוסף לגבי מסלול הלימודים.

 

 

 

 

לפרטים: ורדה קלמר, מנהלת המחלקה לקשרי חוץ ולהסברה

 טלפון:  6110038-03, http://shenkar.ac.il

 

בקרוב נפרסם כאן את תוכנית הלימודים המפורטת

 

פרויקט הקרנת עולם תלת-ממד עם אבטרים פרו-אקטיבים על שני קירות, כולל אינטראקציה עם הדמויות הוירטואליות