עמוד ראשי | שינויים אחרונים | עריכת דף זה | גירסאות קודמות

גירסה להדפסה | Disclaimers

לא בחשבון
כניסה לחשבון | עזרה
 

STUDENTS5

תרבות דיגיטלית

תוכן עניינים

שיעור 5 - דף הסטודנטים


משימה: מה אתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים? בחרו את אחד היישומים הדומה ביותר למה שאתם מפנטזים, תארו אותו, ולאיזה כיוון הייתם רוצים לקחת אותו. משימה: כנסו לאינדקס של יישומי VR בבתי ספר. בחרו אחד מהם וכתבו מדוע חבל שאינכם לומדים היום בבית הספר, וכיצד סביבה וירטואלית היתה יכולה לתרום ללימודיכם במכללה.

      יש תמונה? יש לינקים?
    * אם לא הצלחתם להיכנס בשם משתמש משלכם, אנא רשמו את שמכם לפני התשובה.


חזרה לתוכן הקורס - VR1


הקליקו על מקש העריכה הצמוד לכאן כדי להוסיף את הטקסט שלכם

אם תסמנו את השם שלכם, בשורה נפרדת, בכפתור העליון A - תיכנסו לתוכן העניינים של הדף.שלמה גבאי

מציאות מדומה עוזרת למערכת החינוך כיום בהרבה אופנים כיום אנו רואים הרבה מצבים של לימוד מבוזר, כלומר כאשר המורה נמצא בצד אחד של הקו ואילו התלמידים השונים (שיכול להגיע למספרים עצומים של תלמידים) בצד השני, דבר המקל על כל הצצדים לחינוך

עומר גלצ'ינסקי

יש בעולם כל מיני סוגים שונים של תוכנות המראות דרכים להגיע ממקום למקום, כלומר, תוכנות דרך. התכונות (או האתרים האלו) רצות במשך שנים, ולדעתי אפשר לשפר אותן. אם למשל אני תייר שהולך לטייל במקסיקו, ויש באפשרותי פלאפון מיוחד, בעל רכיב המקשר אותי ליווין GPS, אפשר תמיד לאתר אותי, ולראות את מיקומי המדוייק. אם למשל, הלכתי לאיבוד, יוכלו להדריך אותי באמצעות הפלאפון (שהוא יהיה מיוחד גם לאיזורים שבהם אין אנטנות) אפשר יהיה לאתר אותי, ולהסביר לי איך יוצאים מן הסבך, או לקרוא לעזרה. זה יישום שאולי עוד לא קיים, אבל יהיה מעניין לקחת בו חלק בפיתוחו.

לגבי VR בבתי ספר, אני מאמין שאם הייתה אפשרות, למשל, שכל סטודנט, שאינו יכול להגיע לשיעור (נניח השיעור שלנו), הייתה אפשרות להשתתף בשיעור, ולשמוע את המרצה דרך המחשב, זה היה יכול להיות רעיון גדול. אפשר נניח לשאול את המרצה שאלה, והוא יענה לו תוך כדי השיעור. הרי לא לכולנו יש אפשרות להגיע לכל השיעור במכללה, נכון?

גלעד גרון

הייתי מת ללכת על הירח, לנסות ולהרגיש אך זה לחיות בחוסר כח כבידה. לצערי אין כזה דבר עדיין, בנאסא מדמים תחושה של חוסר כבידה בשתי דרכים, או בבריכת מים ענקית עם חליפות מיוחדות או בטיסה פרבולית במטוס מטען. אז טכונולוגית, אין לי מושג אך ליצור כזו הרגשה אבל ישנן דרכים אחרות...

בקשר לסביבה וירטואלית בבית ספר, מן הסתם שאני אדבר על מערכת הרימון שלנו פה בשנקר. המערכת מקנה אפשרות (שאף אחד לא משתמש בה אף פעם!!!) ליצור כיתה וירטואלית שבה המרצה מדבר דרך חיבור וידאו ועונה לשאלות התלמידים הנשלחות אליו דרך שרת צאט.

לדעתי זה לא תחליף לכיתת לימוד אמיתית אבל זו אפשרות לחלוק ידע עם אנשים מסביב לעולם שזה יכול להיות מעניין. (לקחת קורס באסטרופיזיקה עם הוקינג יכול להיות מגניב).

גיל חולי

היישומים שהכי מרשימים אותי הם היישומים הרפואיים מצילי החיים והמיטבים עם החולים . הלהיבה אותי במיוחד האפשרות לבצע "ניתוח מרחוק" , באמצעות טכנולוגיית המציאות המדומה המנתח נמצא במיקום X ומבצע ניתוח במיקום Y . אני הייתי לוקח את זה קדימה ומאפשר למספר רופאים מנתחים להמצא ב"חדר הניתוח " הוירטואלי כך שהמערכת תדאג לסינכרון מלא בזמן אמת והתקשורת ביניהם תהייה מלאה . הם ייראו אחד את השני ב- "חדר הניתוח" . המנתחים יוכלו להמצא בזמן אמת במקומות שונים בעולם , רופאים מומחים בתחומם שבסביבה הפיזית נמצאים במקומות שונים בעולם , ובסביבה הוירטואלית "ייפגשו" ב-"חדר הניתוח" .

לגביי יישום המציאות המדומה בבית הספר : יישום הייתרונות של המציאות המדומה במהלך הלימודים : דבר ראשון ניצול האלמנט של אינטראקטיביות : לא עוד דיבורים בעלמא אלא שילוב חוויה "מעשית" במציאות המדומה כמו ביקור במוזאונים או באתרים היסטוריים . צפייה בהתרחשויות היסטוריות . ביצוע ניסויים לימודיים פיזיקלים \ כימיים שאינם יכולים להזיק . השתתפות מלאה בכיתה "מרחוק" . לימודים הנדסאיים \ רפואיים וכו.... שדורשים "כלים" או תנאים מיוחדים לפעולות מעשיות , יוכלו להענות על ידי המציאות המדומה .


שלום יעיש

תמיד רציתי להיות כשהייתי קטן נהג מרוצי פורמולה, המכוניות שבקושי אפשר להיכנס אליהן ולצאת עוד יותר גרוע, אבל לדמיין את תחושת האדרנלין בתוך המכונית תמיד גרמה לי לתחושת צימאון, להרגיש במסלול מרוצים אמיתי עם כל הסכנות, בקיצור זה המקצוע כשהייתי ילד, ובכל זאת בארץ קשה למצוא מסלולי מרוצים אז כילד נהגתי ללכת מידי פעם למכונות המשחק כתחליף, אבל ממש לא נהנתי כמו שדמיינתי, אז לאן הייתי לוקח את זה ? , הייתי מלביש קסדה אמיתי ! , והסאונד יהיה בתוך הקסדה, לפי דעתי זה הייה נותן תחושה אמיתית יותר, ותחושת הרעש של המנוע תהיה אמיתית יותר, ולא סתם רעד כאילו יש מקרר מאחורינו... ומסך כמובן ושיהיה גדול בעל איכות כמו של DVD, אלו הדברים שהייתי מצפה ממציאות מדומה של בת ימינו.

דרך חדשה בסביבת למידה בבתי הספר הינה Web Quest , ע"מ להסביר את משמעותה אני אצטט את ברני דודג' "פעילות מונחית חקר שבה מידע שהלומד עוסק בו בא כולו או חלקו ממקורות באינטרנט. הלומד יתמודד עם המידע החדש, המשמעותי, ינתח אותו ויעביר אותו לתוצר שימושי" לפי דעתי במצב זה הייתי מודע לשפה האנגלית מוקדם יותר ומודע לנושאים שונים ומגוונים יותר מאשר היום, במצב היום שיש מחשבים זמינים ואינטרנט ברחבי בית הספר זה נותן לתלמיד להרחיב אופקים ומספק את יצרי הסקרנות, במיוחד כאשר אנו ילדים. בבית ספרנו היום יש מחשבים זמינים, וקימות די הרבה משימות שמתבססות בחלקן בחיפוש ברחבי האינטרנט, היתרון הוא שבעת חיפוש מידע אנו נתקלים בנושאים שונים שלא חיפשנו מלכתחילה ומעשירים את ידעתנו, וכמו כן נותנים לנו הנעה, התאמה ללימוד מרחוק ומפתח את כישורי החשיבה,.

מוטי פוגל

כל חיי רציתי להיות טייס ולצערי לא הצלחתי. ועל כן הייתי בונה סימולטור ביתי לילדים שיורכב מפלטפורמה של חופת מטוס קרב או מסוק כשהקוקפיט זהה למטוס המקורי. משימותיו של ה"טייס" יהיו לקוחות ממלחמות ומבצעים שהתרחשו ויכללו גם לו"ז שבועי לאימונים וגיחות הכנה למבצעים עצמם. יש לשקול הוספת אופציה לשילוב של משתמשים נוספים ע"מ ליצור טיסות מבנה. משחקי מלחמה אהובים עליי במיוחד ועל כן הייתי בונה סימולטור או קיט ביתי למשחקי מלחמה באתרי מלחמות כגון:וייטנאם,עיראק,קוסובו,ועוד. הסימולטור יהיה בנוי מקסדה עליה יוצגו נתונים כגון מצב התחמושת,סוגי כוונות,שימושי מדידת טווחים למטרות ועוד. כמו כן,תהיה פלטפורמת נשק כלשהיא ע"מ לדמות נשק ויכולת לפגוע באובייקטים. יישומי מציאות מדומה במכללה יכולה לבוא לידי ביטוי כאשר קורסים מסוימים יועברו ע"ג רשת מקוונת ובמידה ויש שרטוטים או הפניות לאתרים שונים הם יהיו ע"ג מצע השיעור ברשת. לדוגמא:בקורס פיסיקה מכניקה יוצגו מבנים הנדסיים שעליהם נעשה חישובי חוזק ומאמץ ולאחר פתרון התרגיל נבדוק בעזרת סימולציות מה קורה למבנה לאור הפתרון שנתנו. להבנתי יישומי מציאות מדומה במערכת החינוך יתרמו למעורבות התלמיד בקורס והגברת סקרנותו בחומר הנלמד.מעבר לכך תהיה תרומה אדירה בהבנת תהליכים ותאוריות שלעיתים קשה לקלוט אותם כשהן נמסרות באופן פרונטלי. להלן אתר העוסק ביישומי מציאות מדומה בחינוך.


http://electronic-school.com/

אופיר צביקקנטור יוסף

כשהייתי קטן - הייתי חולה על מטוסים וכל מה שקשור לטיסה. חלום שלי היה לטוס בסימולטור אמיתי של F-16 שהיה קיים (וישנו עדיין) בחיל האוויר. הייתי עושה אותו פתוח לקהל.

לגבי ישומי בית הספר - לא הייתי חוזר לשם לעולם,תמורת שום יישום.

רדוי אלכסנדר

כשהייתי קטן חלמתי להיות אסטרונאוט, עם חליפות האסטרונאוטים הגדולות שתמיד נראו נעימות כמו שכימות פוך. הארגון הכי מתקדם בתחום זה הוא נאסא, שלהם הכלים המתקדמים בעולם לדימוי החלל החיצון באמצעות וירטואל ריאלטי. הייתי מפתח את הכלים להיות יותר ריאליסטים, ע"י כך שהייתי משקיע במשאבים ליישומי גרפיקה, הייתי מדמה לחצים פיזיולוגים על האדם והתנהגות הריאליסטית של האדם בחלל. הייתי מנסה להביא את האסטרונאוט למצבי לחץ שאליו הוא יכל להגיע אילו היה בחלל.

באוניברסיטת Iowa שבארה"ב פיתחו קשר באמצעות המערכת VRAC's C2, מערכת זו הינה חדר מיוחד שבתוכו כלי אודיו/וידאו (טלויזיות שמוקפות בכל צידי החדר) שנותנים הרגשה של עולם תלת מימד סביב למשתמש. מערכת זו הינה נותנת הרגשה למשתמש כיאילו הוא היה במקום אחר, לצורך הדוגמא ניתן לדמות את המשתמש כאילו הוא נמצא בחדרי המעבדה. בשנקר זה יכול להקל על הסטודנטים אילו הם היו צריכים לבקר במקומות רחוקים ולראות כלים לטכנולוגיות גבוהות שלא נמצאות באיזורינו, היינו יכולים לדמות את הביקור באמצעות מערכת זו.

תומר שחר

סביבה וירטואלית בבית הספר יכולה ליעל את הלימודים , דוגמא בולטת היא במקרה שתלמיד לא יכול להגיע לבית ספר (מבחינה פיזית) הוא יוכל ללמוד מהבית ולא להתענות בהגעה לבית הספר. כמו כן בסביבה וירטואלית יש אפשרות להרבה יותר תלמידים להיות ב"שיעור" ולהיות פעילים.

מכאל אליאלגרגורי גורשומוב

פעם, ילדים רצו להיות אסטרונאוטים, אין זה חדש. מי לא רצה? גם אני הייתי מת על sci-fi : חלליות, חייזרים, עולמים חדשים... לא הייתי מפספס שום סרט חדש, זכרתי כל השמות של שחקנים... ועכשיו יש כל כך הרבה משחקי מחשב בנושא של סרטים אלו : Star Wars, Freelancer, Master of Orion, ... בקיצור, לא חסר – כל מה שהיינו רוצים. אבל עכשיו ילדים רוצים להיות שחקני קולנוע :)

פה [1] (http://www.hait.ac.il/staff/kahanej/article/vis_data_12.html) אפשר ליראות אתר מעניין שמספר על יישומים של מציאות מדומה למטרות למידה בבתי ספר לעיצוב עכשיו ובעתיד. מסופר גם על מונחים: augmented reality (מציאות מתוגברת), experience design (עיצוב חוויה) וכו'.

מקור: http://digicult.net/mediawiki/index.php/STUDENTS5

דף זה נצפה 7918 פעמים. שונה לאחרונה ב 21:55, 27 אוג' 2005.


[עמוד ראשי]
עמוד ראשי
שינויים אחרונים
מאמר אקראי

עריכת דף זה
שיחה על דף זה
גירסאות קודמות
דפים המקושרים לכאן
שינויים בדפים המקושרים

דפים מיוחדים
דווח על באגים