עמוד ראשי | שינויים אחרונים | עריכת דף זה | גירסאות קודמות

גירסה להדפסה | Disclaimers

לא בחשבון
כניסה לחשבון | עזרה
 

STUDENTS3

תרבות דיגיטלית

תוכן עניינים

שיעור 3 - דף הסטודנטים

משימה1 : דיברנו על יישומי תלת-ממד למשרד הממוחשב, והאם עדיף לראות מידע עסקי בטבלה דו או רב-ממדית, האם עדיף לחפש במדף ספרים וערימת ניירות או בחלון שטוח המציג רשימת קבצים בתיקיה? אנא הורידו את התוכנה הקלילה הזו מהרשת (http://www.3dtop.com/try.htm), הריצו אותה (אין צורך בהתקנה)ונסו לעבוד זמן מה. אנא דווחו על ההרגשה, האם בדסקטופ עמוס יש יתרון למרחב התלת-ממדי, האם הניווט אינטואיטיבי יותר?

משימה2 : עד עתה איננו יודעים לבנות יישומי VR, אך ראינו שניתן ליצור אשליה של תלת-ממד, ואפילו באמצעים "קלילים" לרשת, מסוג פנורמות, אשליות פלאש ועוד. ראשית, אנא מצאו ברשת דוגמא טובה לכך, שנית נסו בעזרת ההנחיות הבאות, ליצור פנורמה משלכם. העלו אותה לרשת והכניסו את הלינק כאן, או שילחו אלי בקובץ ZIP ואעלה אותן לכאן.

  * אם לא הצלחתם להיכנס בשם משתמש משלכם, אנא רשמו את שמכם לפני התשובה.


הנחיות ליצירת פנורמה - שלושה שלבים:


1. צילום תמונות ב-360 מעלות.


2. הדבקת התמונות לפנורמה תוך מיזוג בנק' החיבור ופיצוי על "קיפול" התמונה המחוברת - דבר זה נעשה בעזרת תוכנות שונות. להלן דף קישורים לתוכנות שונות, תבחרו אחת מהן: http://www.download.com/3120-20_4-0.html?qt=panorama&tg=dl-2001&search.x=0&search.y=0&search=+Go%21+ אני אישית משתמשת ב-PhotoVista Panorama 3.0 או ב-easypano (http://www.easypano.com/trialversions.html השתמשו ב-Panoweaver ו-Tourweaver)

3. הכנת דף לצפיה ב"" שמתאים לדפי HTML ברשת - מתבצע בדרך כלל בתוסף JAVA או VRML הנמצא בצמוד לתוכנת ההדבקה שהרדתם.חזרה לתוכן הקורס - VR1


הקליקו על מקש העריכה הצמוד לכאן כדי להוסיף את הטקסט שלכם

אם תסמנו את השם שלכם, בשורה נפרדת, בכפתור העליון A - תיכנסו לתוכן העניינים של הדף.


שלמה גבאי

משימה 1: היה לי קשה בהתחלה להתרגל לרעיון של התלת מימדיות, אך לאחר זמן מה זה נהפך ליות נחמד למרות הקושי שהיה לי להתמצא ב"מרחב"

עומר גלצ'ינסקי

עבדתי במשך כחצי שעה עם שולחן העבודה התלת מימד. טיילתי בו והרגשתי כאילו אני מרחף בו. בכל מקרה, תלת מיימד לא עושה לי כלכך טוב, קצת סחרחורת. ההרגשה הייתה בהתחלה שויזואלית, יש יותר מקום על שולחן העבודה, מה שמאפשר פיזור של ה- ICONS על המרחב.

מהנה מאוד, לא לאנשים שתלת מיימד לא עושה להם טוב.

http://www40.brinkster.com/vrgilhooli/omergelchinski.html


הפנורמה שלי :

http://www40.brinkster.com/vrgilhooli/images/omergelchinski.html

דירוג שולחנות העבודה

1. גרגורי - שולחן עבודה פשוט מדהים! 2. גיל - שולחן עבודה עם עיצוב מעניין בהחלט 3. גלעד - אומנם קצת פחות יפה מהשאר אבל גם מאוד יפה.

גלעד גרון

טוב, ת'אמת? אני שונא כאלה שטויות. אני אוהב שהשולחן עבודה שלי פשוט ובלי כל מיני הפרעות. אבל נסיתי, שיחקתי עם זה קצת, הזזתי קצת דברים וזה מה שיצא:

[1] (http://img112.exs.cx/my.php?loc=img112&image=3d7xx.jpg)

דבר ראשון, הגרפיקה של כל הסיפור הזה על הפרצוף. ואז התחלתי לשחק עם הפנורמות וזה די מגניב, בשלושה לחיצות עכבר יש לך פנורמה משלך, נסיתי למצוא בגוגל סטים של תמונות ולא הצלחתי. כמו כן הלכתי לאתרים של התוכנות וגם שם אין סטים של תמונות לפני ה"תפירה". אז עשיתי את הפנורמה שנאורה צירפה וזה מגניב, לא הצלחתי ליצור נקודות חמות עם ה PhotoVista Panorama 3.0, ואני לא מתכוון להירשם לאתר כדי להוריד את ה- tourweaver, אז זה מה שיצא.

עם היה אפשר לשלב את הדסקטופ התלת מימדי עם פנורמה איכותית... ואללה זה יכול להיות יותר מעניין מאשר סתם כדור תלת מימדי עם כמה טקסטורות בפנים. צריך לחשוב על זה. אבל עדיין... בתור מערכת הפעלה זה יותר מידי כבד. מערכת הפעלה צריכה להיות קלה ונקייה ולא להתחיל להשתמש במנוע תלת מימדי משלה כי זה מאט את הביצועים.

גיל חולי

הורדתי את התכנה להפיכת שולחן העבודה לתלת מימדי . בדקתי את האופציות שמקנה התכנה , כמו קביעת התאורה עיצוב השולחן וכו... כך נראה שולחן העבודה שלי כעת :


http://www40.brinkster.com/vrgilhooli/gilhooli11.html 
            

אציין שנראה שיש צורך במחשב חזק כי אצלי האובייקטים זזו דיי באיטיות על המסך .

כעיקרון , נראה לי המעבר לסביבה תלת מימדית כטיבעי ברצף של : סביבת עבודה טקסטואלית עם פקודות טקסט , בהמשך מעבר לסביבה חלונאית דו-מימדית וכעת מגמה לעבר המודל התלת-מימדי . ייתכן שעם שיפור החומרה בהתאם , גם העכבר הדו-מימדי יוחלף בכפפה תלת-מימדית .

לגביי ההתנסות עם שולחן העבודה התלת-מימדי , ברגע שנפרס עוד מימד -- יש יותר "מקום" להשתמש , יותר מקום לסדר את האובייקטים במרחב . אפשרות לשים דגלים עם צבעים שונים כדי להזכר בדברים. זה מאפשר מיון של המידע בגישה אסוציאטיבית , ובכך מתקרב לעולם ה"אמיתי" ולדרך המקורית שבה אנחנו מסדרים את הדברים הפיזיים שלנו .

התנסיתי גם בתכנת הפנורמה , ואת התוצאה העליתי לרשת :

http://www40.brinkster.com/vrgilhooli/gilhooli22.html

לגביי הדרוג שנתבקשנו לעשות : לדעתי הדסקטופים של גרגורי ושל שלום ממש יפים ושל עומר וגלעד גם יפים , אבל מעט פחות .

שי חפץ

.

שלום יעיש

למען האמת אני פחות אהבתי, ואפשר לומר התקשתי בתפעול התלת מימד, לאחר 20 דקות של תפעול אני מצאתי את עצמי מתחיל מהתחלה מכיוון שהיה לי הקושי להחזיר דברים למקומם לאחר "טעויות" שביצעתי, התחושה של התלת מימד באמצעות העכבר נחמדה אך יכולה להיות קשה לתפעול, היופי שבוכנה הוא שניתן לשנות תמונות רקע והם נותנות תחושה שלא מתקבלת בשולחן עבודה רגיל, אך הנוחות היומיומית , לפי דעתי, הינה בשולחן עבודה רגיל. כמו כן אני חושב שתלת מימד יכול להיות טוב יותר כאשר רוצים להציג מידע למן רושם אך חויניות ופרקטיות אני חושב ש מימד שני יהיה עדיף. 3dTop.jpg זהו אחד מהולחנות שיצרתי...

שולחן עבודה נוסף שיצרתי... נ.ב. ניסיתי ליצור תמונת שמים מתמונה מאוד מאוד קטנה, הבעיה בתוכנה שלא ניתן לקחת תמונה קטנה כי אז האיכות יורדת... טוב אז יצרתי כאן שולחן עבודה "מימי הביניים" ושתי יפניות יפייפיות :) שיכניסו צבע לתקופה :)

Desktop.jpg


כמו כן יש פנורמה קודמת שביצעתי ששלחתי לך למייל, ופנורמה נוספת בכתובת הבאה שניתנת להורדה,

http://www.geocities.com/iwantshortname/vr/panoramaRoom.zip

מוטי פוגל

לא אהבתי את העבודה בתלת מימד מאחר וזה מוזר ולא ברור לי.אני גם מרגיש שייקח לי יותר זמן להתמצא בדסקטופ. מבחינה ויזואלית זה נראה מיוחד וטוב לטעמי והייתי מאמץ זאת אם הייתי רוצה להרשים מישהו. אני מאמין שאם הייתי ממשיך לעבוד עם דסקטופ בתלת מימד הייתי מתרגל לרעיון ואולי אפילו אוהב זאת. אהבתי במיוחד את היכולת ל"סובב" את הדסקטופ ב360 מעלות.

אופיר צביק


קנטור יוסף

לדעתי, הרעיון של שולחן עבודה התלת מימדי הוא מצויין (אני אישית לפעמים די סובל מלהחליף כל הזמן חלונות ולחפש את הקבצים ויזואלית לפי שם, אני מעדיף חיפוש לפי מקום הימצאות (אסוציוטיבי)) אבל הביצוע כרגע הוא די גרוע. הוא יותר גורע מאשר מוסיף. לדעתי הרעיון הזה יכול להיות מבוצע הכי טוב עם קסדת VR כאשר המשתמש יראה את כל שולחן העבודה סביבו ויכל לעשות זאת בעזרת סיבוב ראש ולא עם העכבר, כי זה די מייגע.

להלן, הפנורמה שהכנתי מהתמונות של אחי בביקורו בפינלנד (התוכנה בא ביחד עם המצלמה הדיגיטאלית) [2] (http://www.rjews.net/yosi/panorama.jpg) [[3] (http://www.rjews.net/yosi/panorama.jpg)]

"panorama.jpg"

רדוי אלכסנדר

תוכנת ה- 3D-DESKTOP הינה כלי נחמד לרענון שולחן העבודה, אך פחות קל לעבודת היום יום, היה די קשה בשבילי ליצור את התמונה המבוקשת מכיוון שלהזיז את התמונות לפעמים די קשה מהזזת העבר בתוכנות אחרות, כלומר התחושה בתוכנה היא די קשה וצריך זמן להתרגל. מופיעים בשולחן כמה אובייקטים שהם בעצם סמלים בחיי.

vir-desk.JPG


בחרתי לייצג בתוכנת פנורמה weaver את חדרי להלן התוצר הסופי :

http://www.geocities.com/moshu_vanjosu/VR-Panorama/Tourviewer_VirtualTour3.html

תומר שחר

רעיון התלת מימד מיעלת את הקטע של עבודה עם הרבה מידע על המסך אבל הטכנולוגיה עדיין לא בשלה לעניין ולכן העבודה עדיין לא חלקה "3D_tomer.JPG"

והפנורמה: http://www.geocities.com/tomer_sh2005/tomer_sh.html

מכאל אליאל


גרגורי גורשומוב


1. ניסיתי את התוכנה 3dtop והתוצאות אפשר לראות פה - [[4] (http://img152.exs.cx/my.php?loc=img152&image=a3.jpg)] למען האמת, יש לי ספק ביעילות של תוכנה זו. בדסקטופ רגיל אנחנו לא צריכים הרבה אובייקטים אלא רק אובייקטים הכי זמינים שלנו. הקריטריון פה הוא לא גודל אלא זמן גישה עליהם. אנחנו צריכים לראות את כולם ולגשת לכל אחד תוך שנייה. התוכנה 3dtop ממש לא מספקת את התנאים האלו. בנוסף לכך, יש בעיה רצינית בשיטת הרקעים של התוכנה (לקח לי איזה חצי שעה טובה בכדי לבנות רקע סביר). העולם שלנו בה הוא "מרובה בתוך קובייה" – אי אפשר לבנות 3D בפנוראמה. פה לדעתי היה מתאים שילוב איזשהו עם תוכנה הבאה.

2. ניסיתי גם את 3dpadorama. תוצאות פה - [[5] (http://gorshem.tripod.com/Tourviewer_2.html)] David Bowie rules :)

דירוג שולחנות העבודה:

1. שלום יעיש 2. גלעד גרון 3. גיל חולי

מקור: http://digicult.net/mediawiki/index.php/STUDENTS3

דף זה נצפה 9565 פעמים. שונה לאחרונה ב 15:14, 22 פבר' 2005.


[עמוד ראשי]
עמוד ראשי
שינויים אחרונים
מאמר אקראי

עריכת דף זה
שיחה על דף זה
גירסאות קודמות
דפים המקושרים לכאן
שינויים בדפים המקושרים

דפים מיוחדים
דווח על באגים