עמוד ראשי | שינויים אחרונים | עריכת דף זה | גירסאות קודמות

גירסה להדפסה | Disclaimers

לא בחשבון
כניסה לחשבון | עזרה
 

COVER

תרבות דיגיטלית

כריכה קדמיתתוכן עניינים

למה לפרוץ כשאפשר לפתוחה ע ת ק ס פ ר ז ה

מניפסטים של תנועת הקוד הפתוח

עם ציור של MP3, וידאו, ספר, מכונת צילום, DVD, וכו' וכו'


שמות המחברים על העטיפה: מחבר א' | מחבר ב' | וכו'

כולל תקליטור להפעלה מיידית של תוכנת אופן אופיס ולינוקס


לוגו של "הוצאת התעוררות"

מקום למדבקה "מתנת _"

ספר פתוח

בהתאם לאיך שהספר ייכרך, אפשר לנסות לקפל אותו בצורה כזו שהוא יהיה תמיד פתוח - כלומר, המצב הרגיל (הסגור) של הספר, יראה כמו ספר כריכה רכה שמקופל באמצע. אפשר לחלופין להדפיס על הצד (spine) (אם יש כזה) ועל שני צידי הכריכה תמונה של ספר פתוח - כלומר, כשהספר פרוס פתוח על שולחן, והכריכה שלו פונה כלפי מעלה, הוא נראה כמו ספר פתוח המונח על שולחן עם הכריכה כלפי מטה (למשל, ככה: [1] (http://www.umsl.edu/~premed/toc.html))

מתחת לכותרת "ספר פתוח", יש להדפיס בגודל קריא (אבל קטן) את הרישיון - שבדרך כלל מופיע באחר העמודים הפנימיים - ובכך לחזק את התחושה שהספר פתוח גם בזמן שהוא בעצם סגור.
כריכה אחורית

[[תמונה:cube_s.png]]

הספר הזה אינו מכוון רק לאנשי מחשבים וטכנולוגיה, אלא לכל מי שרוצה לחיות בעולם נכון ופתוח יותר. חלקו תרגומים של מאמרים קלאסיים, מניפסטים אידאולוגיים של הוגי הרעיון מעולם התוכנה, וחלקו סקירות היתכנות של המודל החופשי הזה - בתחומים שונים של חיינו. זהו פרויקט קהילתי/התנדבותי בעיקרו, מתוך תחושה שביטא היטב פרופ' לורנס לסיג (תרגום בגוף הספר) "...אם לא תנקטו פעולה עכשיו, החופש הזה שבניתם, שבכתיבתו השקעתם את חייכם, יילקח מכם. בין אם על ידי אלה שנתפשים בעיניכם כאיום, אלה המפללים למערכת חוקים שאנו מכנים פטנטים, או על ידי אלה המנצלים את הרחבת השליטה יוצאת הדופן שחוק זכויות היוצרים מקנה להם."

לספר מצורף דיסק לינוקס מיידי, כלומר מערכת הפעלה שפועלת ישירות מהתקליטור, עם תוכנת אופיס פתוחה בעברית וקובצי כל הטקסטים שבספר. "סוני לא ביקשה רשות. אז גם אתם לא צריכים. לכו תבנו את נגן התקליטים שיכול לנגן את התקליטים של כולם. כי אם אתם לא תעשו את זה - יעשה את זה מישהו אחר במקומכם." (דורטורוב) עם התקליטור הזה, גם מי שנרתע עד כה מהתקנה של לינוקס והמשרד הפתוח, יוכל להתחיל להתנסות ולעבוד איתה. ניסיתם? לא תצטערו! וגם אם הנכם כבר בקהילה ומשתמשים ותיקים בלינוקס – תשכפלו ותמסרו לחברים – כדי שגם הם ירוויחו!


הנכם מוזמנים ומתבקשים לשכפל לא רק את הדיסק, אלא גם את הספר, ממש כפי שמברך ברוס סטרלינג (תרגום בגוף הספר) את קוראיו "קדימה, תעשו את זה, קיבלתם את הרשות לכך כאן ועכשיו. תיהנו. אתם יכולים לשים את הספר על תקליטורים ולחלק אותם, כל עוד אתם לא גובים כסף בתמורה. [אתם יכולים להדפיס או לשכפל אותו ולמכרו במחיר עלות ההדפסה.] רק תעשו עוד עותקים כשאתם זקוקים להם, ותנו אותם למי שרק רוצה. ועכשיו, תיהנו."

neo

מקור: http://digicult.net/mediawiki/index.php/COVER

דף זה נצפה 4466 פעמים. שונה לאחרונה ב 07:27, 28 מרץ 2006.


[עמוד ראשי]
עמוד ראשי
שינויים אחרונים
מאמר אקראי

עריכת דף זה
שיחה על דף זה
גירסאות קודמות
דפים המקושרים לכאן
שינויים בדפים המקושרים

דפים מיוחדים
דווח על באגים