עמוד ראשי | שינויים אחרונים | עריכת דף זה | גירסאות קודמות

גירסה להדפסה | Disclaimers

לא בחשבון
כניסה לחשבון | עזרה
 

ויקיפדיה:אודות

תרבות דיגיטלית

מהי ויקיפדיה?מממ


ויקיפדיה היא אנציקלופדיית אינטרנט רב לשונית חופשית - הכול יכולים לערוך בה, הכול יכולים להשתמש בכתוב בה על פי רשיון GNU FDL, רשיון הקוד הפתוח.

אף שוויקיפדיה פתוחה לכל כותב, מטרתה היא להיצמד לסטנדרטים מחמירים של אמינות, נייטרליות ורהיטות לשונית. מספר רב של גולשים מבקרים את אשר כתוב בה, משנים או מעירים. גם אתם - אם איתרתם מקום שבו לדעתכם אין ויקיפדיה עומדת בסטנדרטים הראויים, שפרו אותה!

חלק מהתמונות בוויקיפדיה מוגנות בזכויות יוצרים רגילות והועלו בהתאם לזכויות "שימוש הוגן".

איך הרעיון הוויקיפדי עובד? מבקרים באתר בוודאי תוהים כיצד ייתכן שמידע שנערך ללא הרף על ידי אנשים כה רבים יכול להיות יותר מאשר גיבוב של שטויות. ובכן התשובה היא פשוטה:

קל מאוד להוסיף ולשנות מידע בוויקיפדיה אבל גם קל לבטל שינויים שנעשו ו-"לחזור אחורה". לכן אם יוכנס לוויקיפדיה (בזדון או בשוגג) מידע שאינו נכון, עד מהרה יהיה מי שישים לב לכך ויתקן את המעוות. לעומת זאת, אם הוסף מידע נכון, או שופרה מהימנותו של מידע קיים, הסיכוי שיהיה מי שירצה לשנות את התוספות החדשות קטן הרבה יותר. כתוצאה מכך המידע שבוויקיפדיה הולך ומשתפר עם הזמן.

הקורס שלנו מתנהל על פלטפורמה של mediawiki, אחת מיני "וויקי" רבים.

הוראות שימוש:

כדי להוסיף טקסט לדף קיים לחצו על הכפתור "עריכה" שמופיע מעל הטקסט, והוסיפו את הטקסט שלכם מתחת לטקסט הקודם בדף. לסיום, לחצו על "שמור דף" בתחתית העמוד.

לעיצוב הטקסט, הוספת קישורים וכו', השתמשו בכפתורי סרגל הכלים שמופיע בראש מסך העריכה.

כדי לפתוח דף חדש לנושא מסויים, בחרו (בתוך מסך העריכה) כמה מלים שישמשו כשם לנושא, וסמנו אותן כקישור פנימי (הכפתור השלישי מימין בסרגל הכלים). ויקי יפתח אוטומטית דף חדש שהכותרת שלו היא המלים שסימנתם. אם כבר קיים דף בשם זה, הקישור יוליך אליו ואז לא ייפתח דף חדש.


להנחיות שימוש מפורטות ראו בויקיפדיה "האמיתית": [1] (http://he.wikipedia.org)

(מומלץ להציץ גם ב"ציוני דרך בויקיפדיה העברית...)

מקור: http://digicult.net/mediawiki/index.php/%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%A4%D7%93%D7%99%D7%94:%D7%90%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA

דף זה נצפה 68264 פעמים. שונה לאחרונה ב 09:38, 28 פבר' 2008.


[עמוד ראשי]
עמוד ראשי
שינויים אחרונים
מאמר אקראי

עריכת דף זה
שיחה על דף זה
גירסאות קודמות
דפים המקושרים לכאן
שינויים בדפים המקושרים

דפים מיוחדים
דווח על באגים