עמוד ראשי | שינויים אחרונים | צפיה במקור הדף | גירסאות קודמות

גירסה להדפסה | Disclaimers

לא בחשבון
כניסה לחשבון | עזרה
 

הקטע עם רצח אופי

תרבות דיגיטלית

מאמר מאת גבי בן-משה

הוא שבסופו של דבר, הגעתי למסקנה שלהבליג על דברים עשה לי יותר רע מלהגיד את דעתי. מי שמכיר אותי באמת טוב יודע שיש לי ג'ורה במקום פה ואני חושב שזה דווקא אחת התכונות היפות יותר שלי. זה והשגיאות כתיב הפסיכיות שאני דופק כל פעם מחדש.

בקיצור, לא מזמן קיבלתי לינק לשמוע שירים של להקת ה"תבלינים" - תבלינים שם גנרי - ואז פחות או יותר יצא השד. ואז אחרי שעניתי להם שבשורה התחתונה אני לא רוצה לקבל לינקים למוזיקה הגרועה שהם מכריחים אנשים כמוני ומעטים אחרים לשמוע כל פעם שמדליקים את הרדיו המעעעעעפן שעם ישראל כל-כך אוהב )106 זה סבבה, 88 זה סבבה(, הגעתי למסקנה שבשנה האחרונה שביליתי במדרשה לאומנות יצאתי ממש טמבל כי נתתי לאנשים כמוכם לדרוך לי על האגו בזמן שאני יודע מה טוב יותר.

אז מעכשיו אני הולך לכתוב לכם קבוע, כוס אמא של כל מי שחושב אחרת ממני. מצורף כאן הטקסט הראשון מתוך רבים שיבואו. אני מקווה מאד לצמצם את מעגל החברים שלי בקרוב, ולרכוש אמון של מיעוט ששווה יריקה במדינה הניו-אייג'ית ארסעוואתית המסרוחה שלנו )שאני דווקא די מחבב למרות הכל(.

לפני שאני מתחיל אני רק רוצה להבהיר דבר אחד: חלק מכם דווקא אנשים נחמדים, אני מחבב מאד הרבה אנשים, אבל זה לא סיבה בשבילי להשלים עם העובדה שאתם שולטים במיינסטרים ושאני צריך לשב בשקט במקום הקטן שלי ולמצוץ אצבע. איש יקר ושמו יואב אפרתי אמר לי שבאומנות כמו באומנות אם אתה לא קאובוי אתה פרה. אני לא פרה, אני חושב שג'ורג' בוש אידיוט אבל אני חושב שקאנטרי זה דווקא מגניב, ואני מניח שתשעה מתוך עשרה מכם לא.

מי שלא אוהב את מה שיש לי להגיד, שילך להזדיין עם אחותו. כנראה הוא לא שומע פאנק-רוק. מי שאוהב את מה שאני אוהב אבל לא שומע פאנק-רוק, חבל שלא הייתם בהופעות של נואפקס. הייתם נהנים.


נ.ב - שלחו את המייל הזה לכל בנאדם ברדיוס 500 קילומטר במזרח התיכון.


רצח אופי 1: תגובה לתבלינים/שם גנרי

אני לא ממש יודע איך להגיד את זה בלי ממש לעצבן, אז אני מניח שאני פשוט מתכוון להודיע מראש שאתם הולכים להתעצבן מהתגובה הזאת אבל אני חייב להוציא את זה מהמערכת:

אני לא אוהב את המוסיקה הזאת והיא מבאסת אותי, בעיקר כי לנגן אתם יודעים. פשוט קיבלתם חינוך לקוי. יותר לקוי מהחינוך שנותנים לילדים בארץ על הצבא והשואה:

תנו לי לנחש, אתם אוהבים את הביטלז ויו-2... אבל גם את גאנז או מיסטר ביג... רציתם להקה שתהייה טיפה בועטת עם טיפה דיסתורשן אבל עדינה ונוגעת ללב ככה שכולם יוכלו להתחבר אליה נכון? אתם מנסים לפרוץ ולהגיע ללהיט בגלגלץ וגם אם אתם לא רוצים להודות בזה... אתם מוכנים לעשות הכל בשביל זה. השגתם הפקה מוזיקאלית יחסית מרישמה, הסאונד תופים יוצא החוצה מאד ברור ויפה וזה מה שקוראים לו "איכותי" ועבדתם הרבה להשיג טייקים של שירה מדוייקים וחדים, עם דיקציה נכונה והאנטונציה עם הפיל המתאים. עובדים קשה. ... אבל תכלס... יש לכם סאונד פופי.. אבל פופי מהסוג המשעמם והלעוס. יש לכם סאונד כל כך רגיל שבא לי להעביר ל102 ולשמוע את supergirl עשרים פעמים ברציפות. ולא זה לא שיר טוב באמת. זה מה שאנשים בלי אישיות או עניין אמיתי בחיים שלומדים מנהל עסקים מקדישים לחברות שלהם בחגיגות שנה לזוגיות. אתם הפס קול לזוגות טריים שעוברים לגור במודיעין.

אתם תהיו בית הבובות הבאים, אני מקווה שיבוא היום ותבינו שאתם עושים טעות. כי זה הכל אותו גיבוב לא מקורי ולא מעניין וזה לא עניין של טעם בלבד.. כי תרבות זה לא רק עניין של טעם... זה עניין של זהות, ואתם לוקחים מאנשים כמוני ואחרים, שבאמת מתאמצים לחפש מקוריות וריגושים בעולם את האפשרות היחידה שמשהו ששווה יריקה יצא מהמדינה הזאת. מלחמות קמו על תרבות, אבל אתם יותר מדי יאפים כדי להבין את זה. בגלל אנשים כמוכם הכל נשמע אותו דבר. בגלל אנשים כמוכם יש לפלאפונים את הרינגטונים הכי מעפנים בעולם. אתם התוצאה של מיסוד שאסור לעשות לערך העליון: רוקנרול. אתם החלום הרטוב של "בית ספר רימון" ואני מקווה שאתם תטבעו בנוזלי ההפרשה.

יכול להיות שאתם אנשים נחמדים, וכן, אני ממש מניאק... אבל אני רק רוצה שתבינו דבר אחד חשוב, אני לא פאנקיסט ואני לא מטאליסט. אני לא ילד סצנה משועמם, אני בן 26 ויש לי ספריית דיסקים גדולה וספריית אמ-פי שלוש גדולה בהתאם. אני יודע מה זה להופיע ואני יודע מה זה לרצות להתפרסם ואני יודע מה זה להקיז דם כדי שהאלבום שלכם יצא מושלם. אבל אתם חייבים להכיר בעובדה שאני משוכנע מעומק ליבי שאתם פגומים מהיסוד. לפני שאתם מתחילים לדבר על המייל התמוה הזה עם החברים שלכם וללכלך בחזרה, שהרי אין ספר שמגיע לי, רק תחשבו על השורה התחתונה ותראו אם אתם יכולים בלב שלם להקשיב לטיעונים שלי, בלי כל הגידופים וההשמצות שלי מסביב, ולענות בכנות שאין איזשהו יסוד רחוק, קשה אך אולי גם נכון ומתריד בדברים שלי: ישראלי היא מדינה שבסופו של דבר מעוניינת לייצג את עצמה בבמה העולמית רק באירוויזיון ולא תיתכן לה כל תרומה במיינסטרים או שינוי של ממש של פני התרבות העולמיים בגלל להקות כמוכן.

אל תשלחו לי לינק למוסיקה הזאת אי פעם שוב. אני שונא את כל מה שאתם מייצגים.

לכו תמכרו ביטוח רכב.


גביאל, הבן של משה.

מקור: http://digicult.net/mediawiki/index.php/%D7%94%D7%A7%D7%98%D7%A2_%D7%A2%D7%9D_%D7%A8%D7%A6%D7%97_%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%99

דף זה נצפה 3863 פעמים. שונה לאחרונה ב 14:03, 9 דצמ' 2008.


[עמוד ראשי]
עמוד ראשי
שינויים אחרונים
מאמר אקראי

צפיה במקור הדף
שיחה על דף זה
גירסאות קודמות
דפים המקושרים לכאן
שינויים בדפים המקושרים

דפים מיוחדים
דווח על באגים